ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİSİ VE DİYABET DERNEĞİ

Arkadaşım Diyabet Online Kamp


Arkadaşım Diyabet Online Kamp

16-21 Ağustos 2020

ÖĞREN/ PAYLAŞ/GÜLÜMSE

 

“Arkadaşım Diyabet Kampları”, diyabetli çocukların eğitim ve sağlıklarını iyileştirmek amacıyla 1997’den beri İznik’te, 2011’den beri Diyarbakır’da (2016’dan beri ortak olarak İznik’te) yapılmaktadır. 2018 yılından itibaren ise Geleceğin Yıldızları ekibi ile Uludağ’da “Arkadaşım Diyabet Aile Kampı” düzenlenmektedir.

Kampların amacı, çocukların ve ailelerin diyabetle arkadaş olmalarını, yeni bir “normal” yaratarak umutla yaşamlarına devam etmelerini, en güncel bilgileri edinmelerini sağlamak ve  bununiçin çok yönlü imkanlar yaratmaktır. Diyabetle arkadaş olmak, diyabetle yaşamın ilk adımıdır. Bir kez diyabet olunca artık geçmişi geride bırakıp, geleceğe bakmak; diyabetle barışık bir yaşam sürmek en iyisidir.

Bu yıl, COVID pandemisi nedeniyle ilk kez kamplarımızı yapamadığımız bir yıl geçirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hem bu üzüntümüzü hafifletmek ama esas bu kez ülke çapında sizlerle buluşmak için Arkadaşım Diyabet Online Kamp düzenlemeye karar verdik. Bizleri tanıyanlar, İznik’te yaşadıklarımıza ve çocuklara nasıl bağlı olduğumuzu, en çok orada mutlu olduğumuzu bilirler; o yüzden Online Kamp’ın İznik ve Uludağ Kamplarının yerine geçmeyeceğini biliyoruz. Ama yine de yaşadığımız zorlukları güçlü bir heyecana dönüştürmek ve yıllarca kamplarda biriken duygu, düşünce ve değerleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

 

Sizler için en güncel bilgi ve tartışmaları içeren kapsamlı bir program hazırladık; sizler de göndereceğiniz videolar, resimler, sorular, konuşmalar, paylaşımlar ile katılırsanız çok seviniriz. Kamp sürecine bu şekilde katkıda bulunanlara bir armağan göndereceğimizi belirtmek isteriz. Bize  onlinekamp2020@gmail.com adresinden yazabilirsiniz veya dosya gönderebilirsiniz.

 

Kayıt olmak için https://www.arkadasimdiyabet.com/  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Online kampla ilgili gelişmeleri ve bilgileri https://www.instagram.com/arkadasimdiyabetonlinekamp/?igshid=gve7tojrnqw6

hesabından izleyebilirsiniz.

 

Diyabetli Çocuklar Vakfı

Koç Üniversitesi Hastanesi